Як Харків готується до боротьби з коронавірусом - Накипіло
Події

Як Харків готується до боротьби з коронавірусом

  • Анна М'ясникова
  • Ігор Лептуга
  • 3 Березня 2020

У міськраді обговорили підготовку до можливої ​​боротьби зі смертельним вірусом.

На забезпечення роботи харківських медустанов в умовах поширення коронавірусу необхідно ще 20,4 мільйона гривень. Такі цифри озвучив директор Департаменту охорони здоров'я міськради Юрій Сороколат на засіданні Міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

14,1 мільйона з цієї суми витратять на засоби захисту для восьми закладів, у яких планують лікувати хворих з підозрою на коронавірус. Для інфікованих пацієнтів підготують палати в міських лікарнях №№ 51, 28 та 18, пологовому будинку №2 та чотирьох лікарнях резерву.

«Є цілий перелік: це костюми біозахисту, рукавички з довгими манжетами, натальні рукавички «Нітро», бахіли, респіратори, медичні шапки. Далі йдуть медикаменти: противірусні, антибіотики, жарознижувальні засоби, а також фізрозчини та дезінфекційні речовини. На одну лікарню орієнтовна потреба — 1,7 мільйона гривень», — перерахував перший заступник мера Харкова Ігор Терехов.

Ще 6,3 мільйона гривень необхідні для закупівлі засобів індивідуального захисту для медпрацівників інших поліклінік. Пропозицію щодо виділення коштів повинен підготувати Департамент охорони здоров'я.

За словами Юрія Сорокалата, усі медзаклади міста ознайомлені, яким чином діяти у випадках виявлення людей з підозрою на інфікування, а персонал підготовлений до діагностики та лікування захворювань.

«Уточнено маршрути пацієнтів, схеми перепрофілювання закладів охорони здоров'я у разі масового надходження хворих на гостре респіраторне захворювання, викликане коронавірусом. А також — переведення всіх установ на жорсткий протиепідемічний режим, створення мобільних медичних бригад із метою виявлення інфікованих», — додав голова Департаменту охорони здоров'я.

Він також повідомив: 10 березня в Україну надійдуть швидкі тести на діагностування коронавірусу. Скільки передадуть до Харкова та області, поки невідомо.

«Швидкі тести відрізняються від тест-систем тим, що вони можуть використовуватися навіть за межами лабораторії. Безпосередньо біля ліжка хворого збирається біологічний матеріал, і лікар за 15 хвилин може виключити або встановити діагноз. Звісно, швидкі тести вимагають подальшого підтвердження в лабораторії, однак вони можуть оперативно визначити подальшу тактику поведінки з хворим», — пояснив Сороколат.

Для контролю ситуації з поширенням коронавирусу в Харкові створено спеціальну комісію. До неї увійшли лікарі, представники ДСНС, Держспоживслужби, правоохоронних органів та інших служб.

«У щоденному режимі повинна бути інформація для батьків (у школах та садочках — ред.). Повинні проводитися огляди дітей, треба температуру вимірювати. Щоб ми не допустили масового захворювання», — сказав під час засідання Терехов.

Віцемер заявив: у місті поки зарано вводити заборону на масові заходи.

«Але сьогодні є заходи, які ми зобов'язані впровадити. Зокрема, до ринків. Це скупчення людей, розповсюдження інфекції. Будемо просити людей не ходити на речові ринки та не купувати якісь товари, тому що вони несуть загрозу життю. Ланцюгову реакцію (в разі зараження коронавірусом — ред.) потім зупинити дуже важко», — зауважив заступник Кернеса.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова