Юлію Паєвську звільнили з полону. Хто така «Тайра»   - Накипіло
Події

Юлію Паєвську звільнили з полону. Хто така «Тайра»  

У вечірньому зверненні за підсумками 114-го дня війни Володимир Зеленський повідомив: з полону звільнили військову парамедикиню Юлію Паєвську.

«“Тайра” вже вдома. Будемо працювати й надалі, щоби забрати всіх», — сказав президент.  

Паєвська потрапила в полон 16 березня. Її з водієм окупанти затримали на блокпосту в Мангуші біля Маріуполя. Політикиня Оксана Корчинська тоді розповіла, що волонтерка перед цим змогла надати допомогу сотням цивільних поранених.

За тиждень стало відомо, що «Тайра» жива: вона з’явилася на відео російських пропагандистських медіа. Її називали «учасницею батальйону “Азов”», хоча вона є не військовою, а цивільною волонтеркою. Місце перебування парамедикині було невідоме.

288983137 5400052173379369 5352942819439297094 n

Від початку війни на Сході України Юлія Паєвська заснувала на Донбасі підрозділ військових медиків-волонтерів «Ангели Тайри» для евакуації. Весь цей час вона займалася першою допомогою, евакуацією та організацією евакуації поранених. З 2014 року Юлія допомагала військовим та мирним жителям на Донбасі, а перед цим — брала участь у Революції Гідності. 

Попри те, що Юлія Паєвська не має медичної освіти, вона переймається пораненими та їхньою евакуацією понад вісім років. Має звання «Народний герой України», відзнаку «За гуманітарну участь в АТО», чимало нагород від різних з’єднань ЗСУ.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова