Історія врятування: сироту повернули з території, підконтрольної росії - Накипіло
Події

Історія врятування: сироту повернули з території, підконтрольної росії

До України повернули 14-річного Павла. Він перебував у притулку на тимчасово окупованій території, у Луганську. Батьків у хлопця не залишилося, за нього боролося сестра Анастасія. Свого часу вона переїхала з Лисичанська до Дніпра. 

У квітні цього року Анастасія звернулася до Мінреінтеграції з проханням допомогти повернути брата. Дівчина оформила опіку за спрощеною процедурою, яка діє в Україні на період воєнного стану. 

Днями Анастасія та Павло разом повернулися в Україну. Загалом весь процес повернення зайняв приблизно місяць. Допомагала вивезти хлопця громадська спілка «Українська мережа за права дитини».

syrota

Ця історія повернення — щаслива, та, на жаль, таких небагато. росіяни утримують дітей, у першу чергу сиріт, яким намагаються змінити ментальність, сприйняття світу та Вітчизни, стерти приналежність до України, та довести у своєму хворобливому розумінні неіснування української нації.

Досі, за оцінками уповноваженої президента з прав дитини Дар'ї Герасимчук, у росії перебуває понад 19 тисяч депортованих дітей. 

Незаконна депортація українських дітей — першій злочин путіна, за яким Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародний ордер на арешт президента рф. За незаконну агресію, геноцид і екоцид, зокрема через підрив Каховської ГЕС, — далі буде. 


Ситуація на Херсонщині через добу після підриву Каховської ГЕС

 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова