Ірина Уханьова, обвинувачувана у держзраді, більше не керуватиме Вовчанським райсудом - Накипіло
Події

Ірина Уханьова, обвинувачувана у держзраді, більше не керуватиме Вовчанським райсудом

  • Ірина Уханьова
  • Закон і Бізнес
  • 27 Лютого

Вища рада правосуддя (ВРП) звільнила Ірину Уханьову з посади голови Вовчанського районного суду Харківщини. 

Суддю підозрюють у державній зраді. Як встановили слідчі, вона добровільно співпрацювала з російськими військовими, які окупували Вовчанськ. Ірина Уханьова сприяла створенню райсуду при окупаційній адміністрації.

На зборах працівників суду вона агітувала працювати на окупантів. А ще закликала підлеглих  якнайшвидше отримати російський паспорт, зазначивши, що це обов‘язкова умова для продовження роботи. У приміщенні суду підозрювана організувала пункт приймання документів для отримання російських паспортів.

«Зрадниця також додала, що вона буде проходити курси підвищення кваліфікації суддів безпосередньо на території рф, а після повернення — особисто прийматиме іспит від кожного працівника на знання російського законодавства», — зазначає прокуратура. 

Після деокупації Вовчанська ірина Уханьова втекла на територію рф. Справу проти неї розглядає Київський райсуд Полтави.

Що передувало звільненню судді?

Ірину Уханьову звільнили на підставі статті 126 Конституції України — за вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе нехтування обов‘язками, що несумісне зі статусом судді.

24 січня Друга Дисциплінарна палата ВРП розглянула дисциплінарну скаргу, яку подала  Харківська облпрокуратура, та притягнула суддю до дисциплінарної відповідальності.


Ще до повномасштабного вторгнення до якості правосуддя Ірини Уханьової були претензії. У лютому 2019 року Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила суддю в рамках дисциплінарної справи. 

 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова