Єврокомісія оголосила 10 пакет санкцій проти рф - Накипіло
Події

Єврокомісія оголосила 10 пакет санкцій проти рф

Головний удар направлений проти промислового комплексу, підприємств, залучених у ракетобудуванні.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що передбачено внести заборону постачання до росії компонентів для електроніки та деталей реактивних двигунів. Зокрема, запровадити експортний контроль щодо 47 компонентів для електроніки, які можна використовувати в системах озброєння, включаючи безпілотники, ракети та гелікоптери.

Також Єврокомісія пропонує запровадити подальшу заборону на експорт на суму понад 11 мільярдів євро. Буде приділено увагу таким товарам, як електроніка, спецтранспорт, деталі машин, запчастини для вантажівок та реактивних двигунів, пише Радіо Свобода. 

Вперше запропоновано ввести санкції проти неросійських структур, які стосуються постачання в рф товарів подвійного призначення. Йдеться про сім організацій в Ірані.

Десятий пакет обмежує діяльність російських банків «Тінькофф», «Альфа-банк» і «Росбанк». За даними агентства Bloomberg, ЄС має намір змусити банки розголосити інформацію про активи Центрального банку. Отримання даних про ці та інші держактиви, що перебувають під санкціями, розглядається як перший крок до «вивчення варіантів потенційного використання цих коштів у відновленні України».

Крім того, у списку санкцій, ймовірно, опиняться російські пропагандисти та представники військового командування.

Єврокомісія очікує, що країни-члени ЄС ухвалять десятий пакет обмежень до першої річниці війни — 24 лютого.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова