Як живе Ізюм на Харківщині. Фоторепортаж - Накипіло
Фото

Як живе Ізюм на Харківщині. Фоторепортаж

  • Марина Ніколаєва
  • Марина Ніколаєва, Олег Архангородський
  • 25 Лютого

Місто Ізюм — один із найтрагічніших символів повномасштабної війни. Раніше цю назву знали навіть не всі в Україні, зараз — майже весь світ.

У березні через Ізюм проходила лінія фронту. Це був перший значний населений пункт на Харківщині, де окупантів зустріли з боями. Ворог гатив по військовим та цивільним з артилерії, мінометів, танків, скидав бомби з літаків.

Загинуло більше тисячі мирних мешканців. Частину з них окупанти закатували, коли у квітні все ж таки потрапили до міста. Після його деокупації в масовому похованні в лісі знайшли 436 тіл. Імена деяких загиблих ще не встановлені. Сотні ізюмчан вважаються зниклими безвісти.

Наразі в Ізюмі проживає понад 20 000 людей. Частина з них повернулася після звільнення міста у вересні. Це менше половини тих, хто мешкав тут до війни. Дві третини будинків розбиті, пошкоджена інфраструктура, немає опалення у багатоповерхівках. Не працює більшість магазинів, є проблеми з роботою.

Проте ізюмчани вірять у Перемогу. Вони говорять: те, що вони пережили, змусило їх цінувати свободу та Україну, як ніхто інший.


Циркуни: як живе передмістя Харкова. Фоторепортаж

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю медіагрупи «Накипіло» та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо