Як пропагандисти РФ рахували «найбільш проросійські регіони України»: тижневий огляд харківського Infocrime - Накипіло
Події

Як пропагандисти РФ рахували «найбільш проросійські регіони України»: тижневий огляд харківського Infocrime

Дивне явище — окупантів на території Харківщини вже майже немає, а ось свої пропагандистські пабліки вони із собою не забрали. Експерти Infocrime зробили тижневий огляд фейків і маніпуляцій з російських Телеграм-каналів, орієнтованих на Харківщину.

Канал «На самом деле в Харькове» і «Купянск за мир» вирішили, що можна вирахувати «проросійськість регіонів», базуючись на інфографіці з звіту Уповноваженого із захисту державної мови про порушення законодавства про державну мову.

При цьому пропагандисти, як завжди, скромно замовчують те, що ані в наведеній інфографіці, ані у звіті немає інформації щодо того, яка мова фігурувала у зафіксованих порушеннях. Щоб фейк не виглядав вже зовсім очевидним, автори телеграм-каналу написали, що у Закарпатській області, яка теж фігурувала в інфографіці, в порушеннях закону винна «угорська спільнота».

На Івано-Франківську область, в якій зафіксовано 2,2% порушень проти нібіто «проросійської» Дніпропетровської області (4,8%), вирішили не звертати увагу. Вочевидь, не могли знайти, яку спільноту призначити «винною».

Телеграм-каналу «Харків Наш» в свою чергу, не дає спокою відповідність українського законодавства світовим стандартам.

Автори каналу обурюються повідомленням поліції про затримання можливих колаборантів на Харківщині, кажуть що затримують «в основному лікарів, вчителів, лісників, пожежників і комунальників». При цьому особливе обурення у пропагандистів викликає формулювання «можливі» чи «ймовірні» щодо затриманих.

Зрозуміти це обурення легко — адже в Росії, яка в 2021 році посіла 101 місце з 139 можливих за індексом верховенства права. В країнах, де ситуація з правосуддям не настільки критична, існує презумпція невинуватості, згідно з якою винним у злочині людину може визнати тільки суд. Поліція ж може називати затриманих виключно «особами, які можливо причетні до колабораційної діяльності», поки їх вина не доведена в суді і вирок не набрав законної сили.

Телеграм-канали «На самом деле в Харькове» і «Резидент» намагались зазирнути в завтрашній день харківської місцевої політики.

Автори прогнозували, що з фракції партії «Блок Кернеса» в Харківській облраді планують виключити її голову, Кирила Кернеса. Але, як виявилось, на засіданні виключили зовсім інших депутатів, Кернеса — зняли з поста голови, але залишили депутатом. В політсилі мотивували це тим, що Кернес «від початку війни жодного разу не висловив своєї позиції щодо військової агресії росії проти України, а також з 24-го лютого поточного року самоусунувся від керівництва фракцією».

Канали «Купянск за мир» і «Рідовка» вирішили піти класичним шляхом пропагандистів, говорячи «чорне» на біле.

У спільному «креативі» автори вирішили написати, що президент заявив, що вчителі, що почали співпрацю з окупантами в Харківській області, не отримають зарплат і соціальних виплат.

Але у своєму зверненні 3 жовтня Володимир Зеленський такого не казав. На другій хвилині в своєму щоденному вечірньому зверненні він спростовує фейк, що колаборантами вважатимуть всіх, хто залишився жити на територіях, що були окуповані РФ і говорить, що українським вчителям, що не пішли на співпрацю з ворогом, вже почали виплачувати зарплату.

Складно не розсміятись, коли два пропагандистські канали, що розраховані на невелике місто в Харківській області, намагаються показати себе аналітиками з геополітичних питань, але ми все ж спробуємо.

Канали «Купянск за мир» і «Купянск наш» заявили, що нібито РНБО видала рішення про неможливість перемовин з РФ, а Путін виступить зі зверненням.

Насправді ж Рада національної безпеки і оборони України своїм рішенням констатувала неможливість перемовин конкретно з Путіним, а 4 жовтня президент ввів це рішення в дію.

Путін 4 жовтня так і не виступив.

Проєкт реалізується ГО “Інститут масової інформації” та «Накипіло» і фінансується Фондом Thomson Reuters у межах програми підтримки незалежних ЗМІ в країнах Східного партнерства за підтримки Міністерства закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова

    X