Голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільнику-адвокату повідомили про підозру в отриманні хабаря  - Накипіло
Події

Голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільнику-адвокату повідомили про підозру в отриманні хабаря 

  • Анна М’ясникова
  • сеnsor.nеt
  • 16 Травня

Обидва попалися на отриманні 2,7 мільйона доларів хабаря, повідомляє Спеціальна антикорупційна прокуратура.

За даними САП і НАБУ, одне з адвокатських об'єднань виступало посередником між керівництвом Верховного Суду та клієнтами, які хотіли за гроші вирішити справу в суді на свою користь.

Серед них — співвласник фінансово-промислової групи «Фінанси і кредит» Костянтин Жеваго. Хабар у майже три мільйони доларів стосувався справи Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, акції якого Костянтин Жеваго придбав у 2002 році. 

У 2020 році колишні акціонери намагалися довести в суді, що договір купівлі-продажу акцій є недійсним, проте програли. У 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав договір недійсним.

На початку березня бізнесмен звернувся до адвокатського об'єднання для «вирішення питання». 19 квітня Верховний Суд ухвалив рішення на користь Костянтина Живаго, визнавши, що акції придбані законно.  

images attached to body

Злочинна схема поширювалася не лише на рішення Верховного Суду, а й на більшість інших українських судів, пише САП. 

Щоби викрити схему, детективи НАБУ провели операцію під прикриттям. Правоохоронці встановлюють інших суддів, які були причетні до схеми.

 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо