Хочете написати статтю в Вікіпедію? Це просто

З нагоди святкування 13-річчя української Вікіпедії в Харкові з 28 по 30 січня триває Вікімарафон. Гасло заходу — «Зроби подарунок українській Вікіпедії – напиши нову статтю!»

DSC_9639-25

«Здатність редагувати Вікіпедію – навичка, яку повинна мати кожна сучасна людина. Це так саме просто, як написати пост у Фейсбуці. Мета Вікімарафону – надати людям можливість створювати і редагувати статті в Вікіпедії. Кожна освічена людина не має боятися це робити», — розповідає Дмитро Власенко, член ОО “Вікімедіа Україна”, старший викладач ХНУ імені В. Н. Каразіна.

Учасникам дали невеличкий майстер-клас з основ редагування Вікіпедії, після чого розпочали процес написання статей.

DSC_9631-17

Наймолодша учасниця Вікімарафону в Харкові – 12-річна дівчинка, яка за допомогою тренерів створила свою першу статтю. Проект зібрав 26 учасників віком від 12 до 70 років (у тому числі й досвідчених вікіпедистів) — в результаті створено 15 статей, 3 поліпшено.

Дмитро Власенко зазначає, що зазвичай їхня організація працює з молоддю, а цього разу до заходу долучилися як школярі, так і люди похилого віку.

DSC_9622-8

За словами Сергія Петрова, координатора Вікімарафону-2017, ідею цього заходу найбільш активно просував Ігор Костенко — Герой України. Він загинув 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві. Його пам’яті присвятили перший Вікіфлешмоб у квітні 2014 року. Тепер Вікімарафони проводяться щорічно до дня народження української Вікіпедії.

Карта цьогорічного заходу, який триває по 3 дні: 33 міста, містечка і села України, 17 областей і Київ. Організатори кажуть, що процес складний через те, що досвідчені вікіпедисти змушені щодня переїжджати з одного міста в інше.

DSC_9617-4

«Вікіпедія – це наша спільна пам’ять, яку ми маємо постійно поповнювати новою інформацією. Не кожен може витрачати свій час на прочитання паперової енциклопедії. Але якщо ви хочете дізнатися правду – Вікіпедія стає вагомим джерелом. Її потрібно і контролювати, і дописувати, і розвивати», — коментує вікіпедист Сергій Петров.

Українську вікіпедію заснували 30 січня 2014 року. Першу статтю — “Атом” – створив користувач з Японії, пізніше зареєстрованим як Yuri koval. Українські ЗМІ згадали про Вікіпедію лише в серпні 2005 року в “Дзеркалі тижня”. Зараз в українській Вікіпедії понад 677 тисяч статей. Вона займає 16 місце у світі та третє серед слов’янських мов.

DSC_9632-18

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

ещё по теме:

Музыка там, где война

Как война в Украине повлияла на права граждан

Анализировать чиновников и депутатов стало проще

Отгадываем значения слов в День родного языка

На Южном вокзале откроется выставка военных фотографий

опубликовано

30 января 2017

текст

Светлана Моренец

фото

Игорь Лептуга

просмотров

258

поделиться

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: