«ХАЗу — роботу»: працівники авіазаводу пікетували ХОДА - Накипіло
Події

«ХАЗу — роботу»: працівники авіазаводу пікетували ХОДА

  • Анна М’ясникова
  • Богдан Геньбач
  • 6 Вересня 2021

Приблизно 50 робітників Харківського державного авіаційного виробничого підприємства (ХДАВП) зібралися під будівлею обладміністрації. Вони вимагають виплати боргів із зарплатні та зміни керівника заводу Олександра Кривоконя, призначеного у квітні 2021 року.

Осторонь від мітингувальників стояли шість людей на підтримку чинного директора. У однієї з жінок намагалися вирвати з рук плакат за Кривоконя.

Як повідомляє «Суспільне», спочатку протестувальники зібралися на території заводу. Вони зустрілися з начальником управління промислового розвитку та представником концерну «Укроборонпром», до якого входить завод. За словами директора департаменту управління персоналом підприємства Юрія Труби, працівники виходять на роботу один-два рази на тиждень, їм виплачують зарплату, яка в середньому сягає трьох тисяч гривень. Через це працівники змушені звільнятися.

«На підприємстві складений антикризовий план, але він не передбачає як такого виробництва: два літаки Ан-140, здачу брухту й оренду приміщень. Весь план направлений на те, щоби виробництво згорнути. Керівництво теперішнє не в змозі скласти план, який має відновити виробництво. Для цього треба погасити заборгованість із зарплати в 260 мільйонів», — зазначив Труба.

У приймальні Кривоконя на наші дзвінки не відповідають.

photo 2021 09 06 12.38.13

Що говорять в «Укроборонпромі»?

Підстав звільняти нинішнього директора немає, сказав під час зустрічі з працівниками заводу начальник управління авіабудування держконцерну «Укроборонпром» Геннадій Януль.

«На думку концерну, саме нове керівництво максимально вжило усіх заходів для оптимізації роботи. Звісно, потрібна оптимізація персоналу, новий директор активно цим займається. Немає підстав вважати, що за такий короткий період він нічого не зробив. За цей час він налагодив при певному саботажі попереднього керівництва і персоналу  успішну інформаційну роботу, приніс нове замовлення: один закордонний контракт. Він відновлює літак (ремонт літака Ан-74 для Єгипту — ред.). Для підприємства, яке має складний фінансовий стан, це значний контракт», — підкреслив Януль.

Як повідомляє пресслужба держконцерну, з травня 2021 року ХДАВП регулярно виплачує поточну заробітну плату працівникам. Також виплатили борги за два весняних місяці 2020 року.

У травні «Укроборонпром» затвердив план антикризових заходів для авіапідприємства. Серед його пріоритетів — погашення заборгованості, відновлення виробництва та повернення замовників на виготовлення запчастин та обслуговування літаків.

Загальна сума боргу ХДАВП — 3,7 мільярда гривень. З них завод винен 263 мільйони зарплати. Понад два мільярди — борг перед державним бюджетом.

«Харківське державне авіаційне виробниче підприємство сьогодні працює, намагаючись відновити виробництво, повернути втрачених клієнтів та їхню довіру, вирішити питання з боргами. Антикризові заходи, які запроваджуються на авіапідприємстві останніми місяцями, передусім забезпечують виплату поточної заробітної плати робочому колективу», — цитує Олександра Кривоконя пресслужба «Укроборонпрому».

UРD. Реакція ХОДА на мітинг (додано о 14:56)

Представники підприємства зустрілися з тимчасово виконуючим обов'язки глави ХОДА Олександром Скакуном. Чиновник пообіцяв провести сьогодні нараду з керівником підприємства.

«Вирішення цього завдання лежить у площині “Укроборонпрому”. Проте я сьогодні зустрінуся з директором заводу та проінформую “Укроборонпром” про ситуацію, яка склалася на заводі з трудовим колективом. Ми будемо просити виробити дорожню карту виходу з кризи», — сказав Скакун.

UPD2. Як мітинг коментує директор підприємства Олександр Кривоконь (додано о 15:30)

У коментарі «Укрінформу» Олександр Кривоконь сказав, що за п'ять років бездіяльності заводу заборгованість із зарплатні збільшилася на 100 мільйонів гривень.

«Маємо 300 осіб, які вже ніколи не будуть працювати, 220 — взагалі знайти не можемо. Їздили додому за наявними адресами, відправляли листи, тому що люди числяться, але не з'являються. Хтось поїхав за кордон, хтось помер, а хтось просто фізично не може працювати. Проте люди не хочуть звільнятися: їх влаштовує, що йдуть нарахування. Усі попередні керівники не хотіли цим займатися, адже це — імідж», — сказав Кривоконь.

Директор авіазаводу каже, що наразі звільняють тих співробітників, хто двічі не вийшов на роботу за викликом.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова