Харківське метро зазнало збитків на 210 мільйонів гривень - Накипіло
Події

Харківське метро зазнало збитків на 210 мільйонів гривень

  • Віталіна Морозова
  • Ігор Лептуга
  • 8 Серпня 2020

Такі показники за перше півріччя 2020 року.

Минулого року за аналогічний період комунальне підприємство втратило 54,1 мільйона гривень.

У «Харківському антикорупційному центрі» говорять про чотири можливі причини збитків:

  • підприємство замовляло товари, послуги та роботи по значно завищеним цінам у порівнянні з аналогічними закупівлями дніпровського та київського метрополітенів.
  • за десять років КП перерахувало три мільярда гривень фірмам Максима Мусєєва. До 2009 року послуги з прибирання, ремонту рухомого складу та ескалаторів виконувались власними силами метрополітену. У 2009 році усі ці послуги віддали спеціально створеним фірмам. Компанії створювались оточенням тодішнього генерального директора Сергія Мусєєва. Безпосереднє відношення до фірм має його син — Максим Мусєєв.
  • після перевірки Державна аудиторська служба виявила, що КП у чотири рази занижує доходи від рекламної діяльності. За 2019 рік «Харківський метрополітен» отримав дохід у 20,14 мільйонів гривень від надання в оренду рекламних площ. Представники «ХАЦ» стверджують, що реальний дохід за рік склав 80-90 мільйонів гривень.
  • прибутки від єдиного електронного квитка E-ticket отримує фірма-інвестор «Фінансова компанія «Платіжний центр»». Раніше ця фірма повністю була у власності ТОВ «Компанія з управління активами «Фінекс-Капітал»», яке виплачує десятки мільйонів гривень дивідендів Геннадію Кернесу та його заступнику — Ігорю Терехову.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо