Мнения

Харківська Феміда закрила очі на котельню над газопроводом

Харківський районний суд Харківської області провів чергове слухання з приводу розташування та подальшої долі будівлі, що збудована на газовій трубі високого тиску у смт. Бабаї.

Аварійна будівля продовжує своє існування по сусідству з газовою трубою високого тиску. Слід відзначити, що за час розгляду справи у суді, а це майже півроку, приміщення магазину дало тріщину в основі, а також відбулася усадка ґрунту.  Разом із цим до основної будівлі добудували різний пристрой, зокрема котельню. Власник будівлі і його представник у публічному засіданні продовжують відмовлятися від того, що цегляна будівля несе будь яку загрозу селищу, мотивуючи свою позицію тим, що раніше там вже знаходилася інша конструкція і мовляв, нічого не трапилося.

Початок будівництва нового магазину. На фото гарно видно, яка конструкція раніше стояла на цьому місці - мобільна і легка.

Початок будівництва нового магазину. На фото гарно видно, яка конструкція раніше стояла на цьому місці — мобільна і легка.

Готовий варіант, що стоїть на трубі

Готовий варіант, що стоїть на трубі

Найцікавішим є те, що  Харківська обласна державна адміністрація, в особі заступника голови ХОДА Шахненка Євгенія Дем’яновича спільно з відділом містобудування та архітектури Харківської райдержадміністрації підтверджують інформацію про наявність будівлі і труби під нею, разом із відповідною відсутністю будь-якого дозволу з боку її власника на проведення будівництва. І лише Мереф’янське УЕГГ ПАТ «Харківгаз» спільно з «Харківтрансгаз» продовжують стверджувати різними датами, що ні інформації про трубу, ні самої труби Ду 100 просто немає за вказаною адресою у смт. Бабаї. Випадковий збіг? Малоймовірно.

Сам суд проходив у дуже неспокійній та напруженій атмосфері. Очевидним була знервованість судді Шинкарчука Ярослава Анатолійовича.  На слуханні розглянули і ухвалили клопотання про залучення в якості незалежного експерта, який би підтвердив небезпеку, Департаменту містобудування та архітектури Харківської ОДА (ДМАХ). Проте друге клопотання позивача з проханням про те, аби суд власноручно виїхав на місце конфлікту у селищі, ухвалено не було, посилаючись на те, що районний суд не може дати компетентну оцінку. Навіть якщо не помічати факт, що Конституцією передбачається процедурний порядок подібних ситуацій і відповідні права суду надаються, сам факт, що суддя Шинкарчук відмовляється приїхати і власними очима побачити факти, що знаходяться у півгодинній їзді від будівлі районного суду, наштовхує на очевидне питання. А чи суд це взагалі? Чи це чергове переливання із «пустого в порожнє» з метою потягти більше часу, поки все не забудеться саме собою?  Втім, дивлячись на громаду містечка, можна з упевненістю сказати – ні, не забудеться.

Аналогічними питаннями задався і представник позивача, правозахисник Анатолій Ряснянський, який звинуватив суддю у винесенні заздалегідь неправомірного рішення і викликав поліцію для складання протоколу. Свідками справи стали присутні на засіданні представники бабаївської громади.

Я не задоволена результатами суду і особисто суддею Шинкарчуком, ми будемо від нього відмовлятися, — заявила позивач Оковита Ніна Іванівна, депутат Бабаївської селищної ради. — З приводу експертизи я не проти, але ж як довго це тепер все тягнутиметься? Фактично з липня місяця це перше нормальне засідання, адже ми маємо розуміти, що ризик нікуди не дівається, немов півмістечка живе на міні і просто чекає, коли все злетить в повітря

Котельня. За декілька метрів від вибуху

Котельня. За декілька метрів від вибуху

Наразі, процес призупинено на час проведення експертизи ДМАХом. За попередніми оцінками чергове відтягування може зайняти від одного до двох місяців, у той час, коли небезпека досі не ліквідована.

ПОДПИШИТЕСЬ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПЕЛО, чтобы быть в курсе свежих новостей.

ПОДПИШИТЕСЬ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПЕЛО

В случае массовых потасовок на улицах города мы вас оповестим