15:00 Прес-кава «Що змінять нові виборчі правила в Україні?»

Експерти Громадської організації «Центр UA» розкажуть, чому без нового виборчого законодавства ефективні демократичні зміни в Україні неможливі.

Впродовж півроку громадська організація «Центр UA» збирала позиції представників місцевої влади та політичних осередків, громадських організацій, політологів та експертів щодо проблем чинних виборчих правил. Більшість учасників консультацій для вироблення нової державної політики погодились з тим, що діюча виборча система обмежує право українських громадян бути обраними на вільних і чесних виборах.

На їхню думку, нове виборче законодавство зможе вирішити проблему підкупу виборців, зменшити хаос у регулюванні політичної реклами, зловживання при визначенні меж виборчих округів та непрозоре фінансування партій. Забезпечити рівний доступ до політики на наступних парламентських виборах має пропорційна виборча система з відкрити регіональними списками — такою стала загальнонаціональна позиція громад по всій Україні. Останньою можливістю для влади змінити виборче законодавство та врахувати вимоги українців стане осінь 2017 року.

Роль журналістів в комунікації реформ є визначальною, тому в рамках Всеукраїнського туру «ЗміниТИ» ми б хотіли обговорити з вами:

Які виборчі правила дозволять запустити зміну політичних еліт у країні?
Хто має визначати місця у партійному списку: київські лідери партій чи виборці в багатомандатних регіональних округах?
Як збалансувати доступ до медіа для політичних партій та кандидатів?

Участь в обговорені візьмуть:
Олег Рибачук, голова і співзасновник «Центру UA», екс-віце-прем’єр-міністр із питань європейської інтеграції;
Інна Борзило, лідерка напрямку «Рівний доступ до політики» «Центру UA»;
Андрій Андрушків, лідер напрямку «Контроль публічних фінансів» «Центру UA».

Просимо підтвердити свою участь листом на пошту olyagoloborodko@gmail.com

Громадська організація «Центр UA» вдруге вирушила у другий «Всеукраїнський тур „ЗміниТИ: Взаємодія заради змін“» для того, щоб продовжити формувати практику залучення найактивніших спільнот країни до вироблення нової державної політики.

ещё по теме:

опубликовано

12 сентября 2017

фото

15:00 Прес-кава «Що змінять нові виборчі правила в Україні?»

просмотров

375

поделиться