Економічне майбутнє Харкова в прогнозі Романчука
Події

Економічне майбутнє Харкова — у прогнозі економіста Ярослава Романчука

Ярослав Романчук — білоруський економіст, який був у грузинській команді Кахи Бендукідзе та багато працював в Україні. У медіацентрі «Накипіло» він презентував книгу «Новий Захід», яка відповідає на питання: «Як не програти Перемогу?».

Романчук вважає нагальною потребою відбудувати Україну та показати високе економічне зростання. Зокрема він прорахував економічне майбутнє Харкова, якому деякі інші фахівці через близькість до російських кордонів пророкують занепад.   

Публічно Романчук представив алгоритм дій: як потрібно та як не потрібно впроваджувати реформи. Спеціаліст навів історичні приклади, як зробити економіку успішною. В книзі приведені методи боротьби з інфляцією, вибудовування податкової системи, реалізації соціальної політики тощо. 

Це програма повертання українців на Батьківщину, наголосив Романчук. Він називає ситуацію четвертим шансом, який наразі має Україна, аби стати самою успішною європейською державою. Якщо на Банковій прислухаються та відмовляться від традицій планової економіки, що тягнуться з часів срср, розвиток буде стрімкий, упевнений учений.

Для цього потрібно зробити реальну децентралізацію, і почати потрібно — саме з Харкова.  

photo 2023 09 14 15 04 24 2

Необхідно монетизувати внесок Харкова у безпеку і вкласти його в економіку, екологію та у промисловість країни. Важливо продумати окреме страхування для інвесторів. Такий документ між Києвом і Харковом потрібно готувати саме в Харкові, вважає економіст, бо у столиці немає запиту на підтримку окремих регіонів: не на часі.

«Харків може стати локомотивом європейської політики. ЄС має регіональну політику. Харків повинен мати власне портфоліо. Усі повинні розуміти, що Харків робить для Європи. Тож важливо, аби місцева влада сформулювала стратегію: чому Харків — не тупик, а регіон розвитку», — зазначив автор книги. 

Ярослав Романчук наголошує: не потрібно боятися, що хтось сприйме це як сепаратизм або автономію. Йдеться про європейську регіональну політику, де кожне місто має своє обличчя: Брюссель, Відень, Берлін. До прикладу, український Львів багато робить, аби стати регіональною економічною одиницею в Європі. Харкову також це потрібно.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова