Чи повернути виплати військовим? «Так», «Ні», «Подумаємо» - Накипіло
Події

Чи повернути виплати військовим? «Так», «Ні», «Подумаємо»

Верховна Рада проголосувала за те, щоб повернути військовим доплати в розмірі 30 тисяч гривень.  Адже з першого лютого вони залишилися лише у тих, хто знаходиться на фронті. До цього часу такого розмежування не було. 

Порядок виплат премій було змінено 1 лютого 2023. Новий порядок передбачав, що виплати залежать від районів перебування воїнів, складності та специфіки виконання ними бойових чи спеціальних завдань. Зокрема, надбавку в 100 тисяч гривень виплачують тим, хто виконує бойові завдання на передовій, а 30 тисяч отримуватимуть ті, хто працює на фронті, але не бере участі в боях.

Міністр оборони України Олексій Резніков сказав, що головні причини зміни правил — справедливість та економія. Але нововведення розкритикували самі бійці, адже гроші відраховувалися по днях через ротації, коли бійцям було просто потрібно перепочити після боїв. 

Тому парламент 10 квітня проголосував за повернення надбавок.Окрім військових премії повернули ДСНСникам та поліцейським, які також виконують завдання у небезпечних районах. 

Але вже наступного дня, 11 квітня 2023 року до Верховної Ради внесли постанову, яка блокує повернення доплат у 30 тисяч гривень військовослужбовцям, поліцейським і посадовим особам служби цивільного захисту. Її вніс народний депутат від партії «Голос» Володимир Цабаль. Він пропонує відмінити доплати. Фактично, депутати могли б розглянути її та скасувати, й рішення від 10 квітня пішло б на підпис спікера та Президента. Але розглянути найближчим часом її не зможуть через графік засідання в Раді та пасхальні канікули.  Яких у ЗСУ, до речі, немає. Тому рішення про виплати не зможе стати чинним. 

Це де-юре. Де-факто депутати взяли тайм-аут в розв'язанні питання. Головні противники виплат говорять: грошей на військових немає. Та пропонують прихильникам виплат пошукати їх самостійно. Адже поправка, проголосована у Верховній Раді щодо повернення надбавок військовим, не гарантує проведення виплати. Про це в ефірі «Радіо Свобода» заявив голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

За словами Гетманцева, у поправці Дмитра Разумкова до законопроєкту N8312 пропонується збільшити витрати на виплати військовим без фактичного джерела.

«Він передбачив видатки бюджету на 154 мільярди, а компенсатори за рахунок скорочення заробітних плат держслужбовцям до 67 тисяч гривень він нараховує лише 2 з половиною мільярда. 154 і 2,5. Ви розумієте, що це шалена різниця між цими коштами. 98% від того, що він запропонував, необхідно десь взяти»,  — наголосив Гетманцев и додав, що виплати військовим повернуть, якщо знайдуть, де взяти гроші.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова