Що робити, якщо моя дитина мені бреше? - Накипіло
Події

Що робити, якщо моя дитина мені бреше?

01

Що трапилося?

Насправді — нічого надприродного. Діти брешуть батькам, можливо, з того моменту, коли взагалі виникло поняття «брехня». Ми намагаємося розібратися: чому так відбувається і що робити.

02

Чому діти брешуть батькам?

Дитячий психолог Антоніна Оксанич переконана: діти починають брехати, якщо батьки неодноразово застосовують покарання сильніше, ніж провина, яку відчуває дитина. Діти бояться покарання, психологічного або фізичного, і відчувають злість і несправедливість.
Дитина може почати брехати або красти, коли відчуває, що її занадто обмежують у бажаннях. Якщо дитина збрехала батькам принаймні раз, покарання за брехню нічого не змінить: вона продовжить брехати, побоюючись нового покарання.

03

Що робити, якщо дитина мені бреше?

Брехня — це сигнал: у відносинах між дітьми і батьками щось пішло не так. Найкраща стратегія, на думку Антоніни Оксанич, сказати, що ви не будете карати за брехню і попросити дитину пояснити причини, через які вона вирішила вам збрехати.
Спробуйте домовитися про правила й кордони, прийняті самою дитиною. Скажіть, що довіра між вами – понад усе. Якщо дитина звернеться до вас з проблемою, спробуйте разом знайти розв'язання або допоможіть у досягненні її бажань.

Що робити, якщо охоронці порушують ваші права або б'ють?

Охоронці можуть носити зброю? А бити? А затримувати? Відповідаємо на найважливіші питання про охоронців.

2021 01 21 13.16.31

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова