Це було в історії України чи це легенда? - Накипіло
Інтерактив

Це було в історії України чи це легенда?

Українці вигадали безліч легенд навколо власної історії. Спробуйте розрізнити, що з цього правда, а що — міф.

На території сучасної України жили та померли два Папи Римських.

Вірно! Невірно!

Це правда. Четвертий Папа Климент I та 74-й Папа Мартин I були вислані до Херсонеса в Криму, де і померли.

У 2014 році в лондонському районі Вест-Енд знайшли закинуте підземелля. Там були монети, випущені Бердичівським монетним двором золотих дукатів. При огляді виявилося, що золотим був лише поверхневий шар, а основна маса (понад 90%) — із родію.

Вірно! Невірно!

Це — відголосок міфа про золото Полуботка. Низка «жовтих» українських ЗМІ розтиражувала повідомлення, що легендарний золотий запас знайдений у Лондоні. Британська преса про це, звісно, не писала. До того ж, за легендою, Полуботок передав золото до Британії в 1723 році, а родій відкрили в 1803 році.

Першим українським президентом був Михайло Грушевський. На посаді він протримався рік аж до державного перевороту та захоплення влади Скоропадським.

Вірно! Невірно!

Першим українським президентом є Леонід Кравчук. Грушевський був головою Центральної Ради Української Народної Республіки, а посади президента тоді взагалі не існувало.

Гетьман Іван Мазепа в 1708 році дав гроші на видання Євангелія арабською мовою в Алепо.

Вірно! Невірно!

Як не дивно, правда! Мазепа мав дружні відносини з Алепським митрополитом Афанасієм III Даббасом та активно допомагав православним християнам арабського світу. Після проголошення Україною незалежності дослідники знайшли декілька копій Євангелія в Румунії та в Лівані.

Козаки під проводом Івана Сірка брали участь у Тридцятирічній війні та штурмували Дюнкерк.

Вірно! Невірно!

Козаки дійсно були учасниками Тридцятирічної війни, проте достовірних свідоцтв щодо їхньої участі у штурмі Дюнкерку немає. Дослідники «Історичної правди» кажуть, що коріння цієї легенди простягаються до вільної інтерпретації нотатки у труді П'єра Шевальє «Історія війни козаків проти Польщі», виданому у 1663 році.

Луганськ і Донецьк виникли завдяки заводам, побудованим там вихідцями з Великої Британії.

Вірно! Невірно!

Чарльз Ґаскойн керував будівництвом чавуноливарного заводу, навколо якого утворилось селище Луганське. А Джон Юз заснував металургійний завод, при якому виникло місто Юзівка (сучасний Донецьк).

Вакцини від холери та бубонної чуми придумав одесит.

Вірно! Невірно!

Уродженець Одеси Володимир Хавкін винайшов вакцини від холери та бубонної чуми. Британський хірург Джозеф Лістер назвав Хавкіна рятівником людства.

Уряд Української Народної Республіки існував до 1992 року.

Вірно! Невірно!

Це правда: звісно, з ремаркою «в екзилі». 22 серпня 1992 президент Української Народної Республіки в екзилі Микола Плав'юк передав грамоту президентові України Леоніду Кравчуку та оголосив незалежну Україну правонаступницею УНР.

Це було в історії України чи це легенда?
Історію ви явно прогулювали в школі, тому сміливо відправляйтеся до Лондона та вимагайте вашу частину золота Полуботка.
Ви непогано орієнтуєтеся в українській історії та не вірите, що все на світі винайшли українці. Так тримати!
Ви не повірили у Привида Київа та Чорнобаївку. Ви скептичні, прискіпливі та розумні, проте, можливо, вам трохи не вистачає романтики?

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова