Брифінг голови Харківської ВЦА: головне - Накипіло
Події

Брифінг голови Харківської ВЦА: головне

  • Анна М’ясникова
  • Кирило Гончар
  • 25 травня 2022

Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов на брифінгу 25 травня розповів про ситуацію в регіоні. Ми занотували головне.

Оперативна обстановка в області 

У Харкові на сьогодні фіксують відносну тишу, однак небезпека обстрілів залишається. За даними ОВА, у місто щоденно повертається потягом 2–2,5 тисячі людей. Також люди повертаються в місто власними авто. Скільки загалом повернулося, голова області не уточнив.

«Ситуація двояка. З одного боку в нас стало тихіше на вулицях, наші сили рухають ворога якомога далі від Харкова. З іншого боку, у нас ще залишається дуже великий ризик ударів по місту. І на вулицях знаходитися ще занадто небезпечно», — додав Синєгубов.

Щоденно ворог обстрілює Лозову, Чугуїв, Дергачі, Золочівський район та інші населені пункти області.

«Найгарячішим напрямком залишається Ізюмський, де наші Збройні сили тримають позиції, ведуть боротьбу із ворогом, який намагається постійно прорвати нашу оборону. Так само північний і північно-східний напрямки», — додав голова ВЦА.

Про паливо

За словами Синєгубова, ситуація стабілізується: «Ми прогнозуємо ще два тижні, щоби ситуація більш менш вирівнялася».

Про гуманітарну допомогу 

Влада області наразі намагається погодити евакуаційні коридори за двома напрямками. Про які самі напрямки йдеться, Синєгубов пообіцяв повідомити після їхнього погодження.

Балаклія знов була обстріляна окупантами. Чи є постраждалі, голова ВЦА не уточнив.  

«Інші населені пункти — це Куп'янський напрямок, Вовчанський напрямок, Ізюмський напрямок, Борова — повністю окуповані. Наразі немає можливості звідти провести евакуацію, це занадто небезпечно. Ворог не погоджує нам евакуаційних маршрутів і коридорів для доставки туди гуманітарного вантажу», — сказав Синєгубов.

Також є проблеми з постачанням гуманітарної допомоги в деякі звільнені населені пункти.

«Коли ми говоримо, що населений пункт звільнився, це не означає, що туди можемо одразу їхати. Там ще тривають обстріли. Наприклад, Циркуни, Вільхівка, Мала Рогань були звільнені десь місяць тому, однак і досі там перебувати занадто небезпечно. Тому проводити організовану евакуацію та організовану доставку гуманітарного вантажу в такі населені пункти вкрай небезпечно: і для тих, хто його доставлятиме і для тих, хто вишукуватиметься в чергу на її отримання. У Вільхівці, наприклад, уже працюють підрозділи щодо розмінування, ми туди довозимо вже гуманітарну допомогу», — пояснив посадовець. 

Про відновлення руйнувань

На сьогодні область зосереджена на відновленні критичної інфраструктури: пошкоджені електромережі, газогони водогони для того, щоби забезпечити житлові будинки, в яких ще можна проживати 

«Щодо будівництва капітального житла, в тому числі для людей, які його втратили, наприклад в районі Північна Салтівка, то це залежить від військової складової та ситуації, яку ми матимемо тут на місці. Зараз ми маємо зосередити нашу увагу на тому, щоби надати тимчасове житло людям, які його втратили або бажають повернутися до Харкова, оскільки мають тут зайнятість, або ще проживають тимчасово в метрополітені, в інших приміщеннях. Коли ми говоримо про тимчасове житло, йдеться не про модульні вагончики, це капітальне будівництво», — додав Синєгубов.

Про звільнення Дворічанської селищної голови

Дворічанську селищну голову Галину Турбабу, яку окупанти затримали кілька днів тому, відпустили. Наразі вона перебуває на території громади. У якому стані чиновниця та коли її звільнили, голова ОВА не відповів.

«Це чарівна жінка, справжній патріот нашої держави, ми спілкувалися. Не буду розкривати деталей її визволення, але наразі її вже відпустили», — сказав Синєгубов.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова