Без грошей і зв’язку з рідними: мешканці Борової перебувають два місяці в окупації - Накипіло
Події

Без грошей і зв’язку з рідними: мешканці Борової перебувають два місяці в окупації

  • Софія Рогожина
  • Борівська селищна рада
  • 12 червня 2022

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну з Борівської громади виїхали  близько 50% населення. Ворог окупував територію два місяці тому, повідомляє Борівська селищна рада.

Загарбники почали наступ на Борову 11 квітня, зайнявши напередодні Першотравневе, Ізюмське, Дружелюбівку, Чернещину. Коли окупанти обстрілювали селище, на центральній площі стояла велика черга людей за гуманітарною допомогою. Бої за Борову тривали три дні.

Наразі громадою керують російський цивільний очільник білоруського походження Андрій Семашко та військовий комендант з Новосибірська Сергій Роздорожний. Їм підпорядковуються місцеві колаборанти.

Бойових дій на території громади немає, але з ізюмського напрямку постійно чутно звуки потужних вибухів і обстрілів. У різних населених пунктах Борівщини та за їх межами спостерігається присутність живої сили рашистів та військової техніки. 

Періодично відбувається ротація ворожих військ. Ворог продовжує стягувати техніку в Донецькому напрямку.

На території громади відсутні мобільний зв‘язок та інтернет, немає можливості зняти готівку з рахунків та розрахуватися карткою в магазині. Жителі Борівщини займаються домашнім господарством, чекають дощу для городини. Натомість окупанти намагаються створити ілюзію нормального життя в громаді: показово карають місцевих мародерів та порушників громадського порядку, закликають працівників різних установ виходити на роботу, хочуть відновити роботу дитсадків.

Окупаційна влада бореться також з українською державною символікою: на центральній площі нещодавно зрізали тризуб, а українські прапори подекуди не просто знімають, а ще й обстрілюють перед цим.

Через відсутність дощів та близькість бойових дій на території громади зберігається загроза лісових пожеж.

«Ніяких переговорів з окупантами не було». Подробиці найбільшої евакуації в Харківській області та фоторепортаж

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова