Потрощені будинки та катівня: Балаклія після деокупації. Фоторепортаж - Накипіло
Фото

Потрощені будинки та катівня: Балаклія після деокупації. Фоторепортаж

  • Софія Рогожина
  • Діана Руда
  • 13 вересня 2022

8 вересня Володимир Зеленський повідомив, що Збройні сили України звільнили від ворога Балаклію на Харківщині. Місто знаходилося під контролем ворога пів року: російські війська окупували його 3 березня. Міський голова Іван Столбовий перейшов на бік окупантів, а потім із родиною втік до рф. У квітні прокуратура оголосила йому підозру в державній зраді.

До початку повномасштабного вторгнення в Балаклії мешкало 27 тисяч людей. Журналісти «Накипіло» побували в деокупованому місті.

У місті правоохоронці ексгумували тіла двох цивільних мешканців. За інформацією радника голови МВС Антона Геращенка, росіяни начебто прийняли їх за диверсантів і застрелили в останні дні окупації біля блокпосту в центрі міста.

Відділ поліції в Балаклії. Тут у підвалі та в будівлі навпроти (будівля «БалДруку») окупанти влаштували тюрму та катувальню для місцевих жителів, повідомив начальник Слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов.

«Під час окупації рашисти завжди тримали в полоні мінімум 40 людей, годуючи їх двічі на день кашами без нічого. Вони шукали через місцевих колаборантів тих, хто служив або мав родичів в АТО. Також шукали людей, які допомагали українській армії знищувати рашистів. А у випадку, коли вони звільняли багато людей, а нових не було — хапали людей прям на вулиці біля відділу поліції. Один чоловік просидів у тюрмі 46 днів: рашисти знайшли фото його брата у військовій українській формі. За словами свідків, їх катували по-різному. Усі тортури описувати не буду, скажу лише, що “найлегше” — коли били струмом», — зазначив Болвінов.

Що робити, якщо зникне електроенергія. Інструкція від «Центру страткомунікацій»

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова