Авторка фільму про будинок «Слово» виступила на музичній церемонії Греммі-2022  - Накипіло
Події

Авторка фільму про будинок «Слово» виступила на музичній церемонії Греммі-2022 

Під час вручення Греммі у Лас-Вегасі вперше зазвучала українська поезія. Письменниця та поетка Любов Якимчук, яка народилася на Донбасі, зі сцени найвідомішої музичної премії прочитала свій вірш «Молитва» зі збірки «Абрикоси Донбасу». Музикант Джон Ледженд виконував мелодію пісні Free, одеситка Сюзанна Іглідан акомпонувала йому на бандурі. Також у виступі брала участь українська співачка Міка Ньютон. 

Над перекладом віршу працювали львів'янка Оксана Максимчук, Макс Росочинський родом із Криму та Світлана Лавочкіна, яка народилася у Запоріжжі.

Молитва

Отче наш, що єси на небі

повного місяця

і дупло сонце

щит від смерті моїх батьків

чий будинок стоїть на лінії вогню

і хто це не кине

як гробниця

Хліб наш насущний дай голодному

і нехай перестануть жерти один одного

і пробач нам наші зруйновані міста

хоч ми і не прощаємо за них наших ворогів

щитай і захищай

мій чоловік, мої батьки

моя дитина і моя Батьківщина

Люба Якимчук відома мистецькому Харкову: вона є співавторкою документального фільму про будинок «Слово». Літературний музей зробив в одній із квартир будинку резиденцію, туди запрошували митців із різних куточків україни. Любов стала першою квартиранткою 2021 року, вона працювала над дослідженням біографії батька українського футуризму Михайля Семенка. У 30-ті роки минулого сторіччя поет жив у квартирі №39, а резиденція розташована у квартирі навпроти. В ній колись мешкав письменник та журналіст Петро Лісовий. 

Очільник нашої держави Володимир Зеленський по відеозв’язку розповів учасникам та гостям урочистої церемонії, що зараз відбувається в охопленій війною Україні. 

«Тиша зруйнованих міст та вбитих людей. Наші діти малювали ракети, що летять, а не падаючі зірки. Понад 400 дітей отримали поранення та 153 дитини загинули, і ми ніколи не побачимо, як вони малюють. Усі наші міста руйнує війна: Чернігів, Харків, Волноваха, Маріуполь та інші. Вони вже легенди. Але я мрію, щоб вони жили та були вільними. Вільними, як ви на сцені Греммі», — звернувся президент до десятків номінантів та мільйонів глядачів.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова

    X