«Будь-який закон, що не відповідає викликам суспільства, буде обходитись»: Артем Фисун - Накипіло
Історії

«Будь-який закон, що не відповідає викликам суспільства, буде обходитись»: Артем Фисун

  • Віктор Пічугін
  • Ігор Лептуга
  • 5 Грудня 2023

Артем Фісун допомагає українському війську від початку російсько-української війни. Поговорили з ним про запити від військових, про обмеження з боку держави та про найгарячіші точки, куди він доставляв допомогу.

Про запити від військових 

По-різному буває, насправді. Бувають нормальні, адекватні запити, коли ти реагуєш і, за можливості, постачаєш. 

Та буває, що дзвонить боєць і каже: «Мені потрібна ремінно-плечова система Molli терміново, давайте, пришліть». Я питаю: «Друже, а де ти?». Відповідає, що це конфіденційна інформація. Прошу назвати хоча би напрямок, бо я проїхав лінію фронту від Станиці Луганської до Маріуполя з 2014 року, у всіх гарячих точках був і зараз буваю. Він каже: «Ні, напрямок я теж не скажу, мені забороняє командир». Як я тобі можу привезти щось, допомогти, якщо ти навіть не можеш назвати напрямок? 

Варто враховувати, що нині розвелося багато шахраїв, які зловживають нашою душевною справою. Але вже виробився комплекс певних процедур, за яким ти одразу розумієш, чи це гостра необхідність підрозділу на передовій, чи це просто хтось подумав: «Я попрошу, а вони нехай там суєтяться». 

Про найгарячіші точки доставки допомоги

Я був у Сєвєродонецьку за тиждень, як туди зайшли «кадирівці», у Бахмуті — за два тижні (до захоплення, — ред.). 

У Лисичанськ ми вже не змогли заїхати, бо прямо перед нами русня лупанула мост. Ми розвернулися терміново, щоб околицями там не об'їжджати бойові дії, адже прилітало дуже активно. Оце одна в мене поїздка, яка не вдалася, на жаль. 

Про обмеження для волонтерів з боку держави

На початку масштабної війни, наприклад, були заборонені транзакції. Нам довелося обійти цей момент: знайти гроші на автомобіль, вивезти ці гроші, бо їх заборонено було вивозити, придбати автомобіль, загнати його в Україну та передати військовим.

Будь-який законодавчий акт і норма закону, які не відповідають викликам, що стоять перед суспільством у країні, — однозначно будуть обходитись і не працюватимуть. 

Що потрібно для Перемоги 

Я останні місяці багато часу провожу на передовій разом із підрозділом «Гострі Картузи» (спецпідрозділ Нацгвардії, — ред.).

Ми бачимо дуже багато військової техніки руснявої, яка «нульцева». Ми бачимо нову сучасну зброю. Ми підбили «Тайфун», новий броньовик російського виробництва, підбили два комплекси, які зчитують інформацію по GPS, визначають номери телефонів, а потім роблять прив'язку до месенджерів.

Що це означає? Що вони в цьому напрямку потужно просунулися. І зараз вони поставили собі заводи з виробництва військової техніки, зброї. Їм постачає боєприпаси Північна Корея, вони виготовляють «шахеди» з Іраном. Що це означає? Що росія не збирається зупинятися, що вона йтиме війною далі. 

Ми маємо тримати марку та бути конкурентоспроможними. На жаль, я не бачу, що на сьогоднішній день ми побудували заводи, що держава підтримала, і зараз ми будемо завдяки цим ресурсам масово нищити росіян. 

Чому? Я не знаю. Можливо, це позиція апарату президента. Можливо, це позиція якихось персонажей, які хочуть зациклити на собі ці процеси. Можливо, це якась політична гра або фатальна недолугість. Але так не має бути. 

Про Перемогу

Зараз цікавий історичний момент у нашій країні. Усі попередні проблеми, які виникали та які ми не могли вирішити, — зараз можна закрити одним махом. Багато було історичних епізодів, коли доходили до Москви і зупинялися. Це велика помилка. 

Для мене Перемога у війні — це спалений кремль, вщент зруйнована москва та розвалена рашка. І допомогти в цьому багато народів можуть: удмурти, буряти, інші народи, які готові боротися за свою незалежність у вільній, демократичній росії.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова