«Алло! Говорить Харків!»: що пропонує послухати онлайн-радіо твого міста - Накипіло
Події

 «Алло! Говорить Харків!»: що пропонує послухати онлайн-радіо твого міста

16 листопада в Україні святкують день працівників радіо, телебачення та зв'язку.

Історія винайдення радіо бере початок навіть не в минулому і не позаминулому столітті. В цілому, виникнення радіо було результатом еволюційного розвитку науки і техніки, кропіткої праці вчених, інженерів, техніків, ентузіастів протягом століть. Досі не можна точно сказати, хто ж таки винайшов радіо, взагалі вважається некоректним питання про відкриття, винахід чи іншу форму персонального авторства радіо. 

Але можна назвати кілька прізвищ. Наприклад італійський фізик Луїджи Гальвані хоч і не винахідник радіо, але він створив перший в світі приймач та прийомопередавач ЕМХ ще у 1791 році. А до розробки першої в світі радіосистеми дотичний видатний український вчений Микола Пильчиков, це сталося через понад 100 років після винахіду Гальвані. Історія радіо пов'язана з десятками прізвищ людей з усього світу.  

Тож виникнення радіо було неминучим, а от щодо першості — це питання нині майже філософське.

Говорить Харків

Як виникло радіо в Україні? Цього дня 1924 року о 19:00 в Харкові через малопотужний передавач вийшла в ефір перша радіопередача. З гучномовців пролунало: «Алло, алло, алло! Говорить Харків, говорить Харків, говорить Харків!». За десять років Українське радіо переїхало до Києва, куди перемістили столицю совєцької України. У роки Другої світової війни Українське радіо не припиняло звучати. Спершу повернулося до Харкова, потім — до сталінграда, згодом до саратова, звідки велися регулярні передачі українською мовою. 

До Незалежності та потім

Найкраще привітання з Днем радіо, на нашу думку,— розповідь про якісний контент, який можна прослухати сьогодні.

У Харкові живе та квітне онлайн-станція для харків’ян і всіх, хто хоче дізнатися про Харків більше — Радіо «Накипіло». В нашому плейлисті — українська інді-музика, яка рідко звучить на FM-станціях. Жанри та вік — неважливі. Головне — сучасність, витонченість, лють. Те, що треба для меломанів.

Окрім цього ефір насичений різножанровими програмами: новини та репортажі, інтерв’ю з військовими, політиками, волонтерами, громадськими діячами, митцями, які наближають Перемогу; практичні поради психотерапевта; бесіди про гумор і музику під час війни; роздуми про минуле, сучасне та майбутнє Харкова.


Детальніше про них:

 

Щодня — про головні події у регіоні та країні. Послухати новини можна о 10, 14, 18 та 21 годині.

Програма Антона Шигімаги про подорожі та мандрівників, про світ і Україну, про незвичайні досвіди та інсайди, про те, що подорожувати не складно і цікаво.

Що таке музей і чому майбутнє не формується без пам’яті про минуле? Чи потрібна зараз нам література та культура читання, і як за допомогою музеїв та мистецьких резиденцій відкривати інший «5 Харків»?
Про все це поговоримо з музейниками та гостями Харківської резиденції «Слово» у програмі «ЛітМузей про музей».
Ведучі — Олена Руда та Олексій Юрченко.

Програмa «Харківські історії з Філіпом Диканем».
Про те, яким Харків був, є та буде. Розповідаємо історії з минулого міста та говоримо про сучасність і майбутнє Харкова.

Програма «Про юридичне людською мовою» з адвокатським об’єднанням Донець і Партнери. Про урядові рішення, законодавчі колізії, корисні кейси. Тобто все те, що ви хотіли знати про останні юридичні події та їх значення для українців.

Одвічне питання: чи доречні жарти під час війни. Хтось вважає, що вони не на часі, хтось — навпаки, визнає сміх порятунком, аби не поїхати дахом від напруги. У цьому проєкті ми будемо говорити з коміками з різних регіонів про те, як змінилися жарти, де вони знаходять натхнення, про cancel-культуру, яка набирає обертів. Уже відбулося кілька випадків, коли коміків закенселили за недоречні та невдалі жарти. Поговоримо також про активну діяльність коміків під час російського вторгнення.

Ми всі опинилися в складних умовах, коли навколо війна, коли незрозуміло, як себе поводити в нових страшних обставинах. Саме для цього ми запустили рубрику, в якій психотерапевтка Наталія Завгородня пояснює, що робити в тій чи іншій ситуації.

Програма Тетяни Федоркової та Володимира Носкова про роботу під час війни комунальників, медиків, рятувальників та інших служб, які забезпечують життя міста.

Інтерв’ю з тими, хто працює на Перемогу, знаходячись у Харкові: військові, волонтери, громадські та політичні діячі.

Програма Олександра Сердюка. Передача, під час якої говорять лише про музику. Проте не поверхнево, а дістаючи з гостя історії, які ніхто не знав, та цікаві факти з життя артистів.

Подкасти про воєнний Харків. Місто, що живе, працює, захищає, допомагає, не спить ночами, рахує ракети, лікує, воює, ремонтує і знову живе. Марія Малевська та Олександр Бринза розповідають про людей, завдяки яким Харків стоїть.

Аня Губанова та Діма Третяк записують подкаст-рефлексію про волонтерське життя в Харкові.

Велика війна змусила багатьох українців врешті-решт відокремитися від імперських наративів і відійти від російської культури. Українські літератори мають бути почутими. Ідея проєкту «Непрочитане» — надати їм голос не лише на сторінках книжок, а також в аудіоформаті. Дикторка читає твори українських класиків та наших сучасників.

Слухайте Радіо Накиіпло

Зазначимо, що також існує свято Всесвітній день радіо, який відзначається 13 лютого. Дата була вибрана тому, що саме в цей день у 1946 році вперше вийшло в ефір «Радіо ООН», яке проводило мовлення зі штаб-квартири ООН.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова

    X