Актуальне для України, як ніколи: словник Вебстера назвав слово 2022 року - Накипіло
Події

Актуальне для України, як ніколи: словник Вебстера назвав слово 2022 року

Словом року, за версією словника Вебстера, є «газлайтинг». У 2022 році пошукові запити про газлайтинг зросли на 1740%, причому інтерес був високим протягом усього року.

Про це йдеться на сайті видавництва Merriam-Webster.

Словник визначає «газлайтинг» як «психологічне маніпулювання людиною, зазвичай протягом тривалого періоду часу, яке змушує жертву сумніватися в правильності власних думок, сприйнятті реальності чи спогадів і зазвичай призводить до замішання, втрати впевненості та почуття власної гідності, невпевненості у своїх психічної стабільності та залежності від маніпулятора».

Останніми роками значення слова «газлайтинг» стало ширшим – «грубе введення будь-кого в оману, особливо для особистої вигоди». У цьому контексті слово вдало поєднується з іншими термінами, які стосуються сучасних форм обману та маніпуляцій, таких як «фейкові новини», «дипфейк» та «штучний інтелект».

Це слово використовується як у особистому, так і у політичному контексті.

Також важливими для 2022 року словами словник Вебстера назвав: «олігарх», «Омікрон», «кодифікувати» (стосується процесу, за допомогою якого Конгрес США може ухвалювати закони), «ЛГБТКІА», «розумний», «суглинистий» (прикметник до слова ґрунт, слово стало популярним у зв'язку з появою гри-головоломки Wordle), «рейд».


ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова