70 протипіхотних мін на одному полі знайдено на Чугуївщині - Накипіло
Події

70 протипіхотних мін на одному полі знайдено на Чугуївщині

Більше ніж 70 протипіхотних мін «Пелюстка» виявили поліцейські на полі, розташованому між селами Новий Бурлук та Леб'яже Чугуївського району.

Вибухотехніки роблять проходи по території та виявляють міни за допомогою візуального огляду, а також спеціальних саперних щупів. Потім переносять небезпечні знахідки до більш безпечного місця та підривають.

«У більшості випадків розмінування робиться вручну, але у нас є техніка, надана закордонними партнерами. У них інша специфіка роботи, яка безпечніша для самого вибухотехніка», — розповів старший інспектор вибухотехнічної служби ГУНП в Житомирській області Дмитро Лобанчук. 

Наразі Дмитро Лобанчук разом із колегами прикомандирований у Харків. Щодня на деокупованих територіях Харківщини працюють спеціалісти вибухотехніки з усієї України у складі зведеного загону.

saper

За словами Дмитра Лобанчука, найчастіше виявляються протитанкові міни, а також протипіхотні міни класу ПФМ-1С.

«Працювати з такими мінами вкрай небезпечно, оскільки не знаєш, що може бути в боєприпасі перероблено або якими іншими «мінами-сюрпризами» вони можуть бути заблоковані», — говорить Дмитро.    

Заступник начальника Управління вибухотехнічної служби НПУ полковник поліції Дмитро Каракуркчі зауважив, що з усіх деокупованих територій України Харківська область замінована найбільше.

«З точки зору мінної небезпеки будь-який район, що перебував на лінії фронту, становить загрозу. Це такі населені пункти, як Дергачі, Золочів, Липці, Циркуни, Вовчанськ, Чугуїв, Ізюм, Куп'янськ тощо».

За оцінками фахівців, найбільш небезпечним вибуховим пристроєм є міна ПФМ-1С та міна ПФМ-1, яка в народі отримала назву «Пелюстка». Більшість людей ставляться до цієї міни не надто серйозно. Однак найбільше травм цивільне населення отримує саме від неї.

На території Харківщини «Пелюсток» дуже багато. По оцінках вибухотехників, лише на території Чугуївського району їх десятки тисяч. Натрапити на міну можна будь-де.

Також на територіях, де йшли активні бойові дії, велика частина місцевості засипана касетними мінами. Деякі з них перероблені та можуть раптово вибухнути.

Поліцейські наполегливо радять громадянам не відвідувати території, які ще не оглянуті вибухотехніками. Варто не торкатися жодного небезпечного предмета, не підходити близько, а відразу телефонувати до поліції.


Є міни, невидимі навіть для саперів: приблизно 30% Харківської області потенційно заміновано

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова