ІнклюзіON поза кордонами: тримаймо зв’язок - Накипіло
Події

ІнклюзіON поза кордонами: тримаймо зв’язок

  • Катерина Кормілець, Олена Зіненко
  • Marcus Aurelius
  • 8 грудня 2022

У грудні відбувся фестиваль «ІнклюзіON: 2022. Поза кордонами».

З одного боку, цей фестиваль став перевіркою наших зв’язків поза кордонами, з іншого боку, він став простором обговорення нового досвіду, який харківські активісти інклюзії отримали через вимушене переміщення або через вимушене перебування в умовах війни.

Цьогоріч у фокусі програми: привнесення в Україну європейських досвідів формування та розвитку безбар’єрних просторів. Наскільки інклюзивне європейське культурне середовище? Які закордонні практики ми можемо перейняти в український простір, а чим можемо поділитися з Європою?

Учасниками фестивалю стали представники і представниці культурних та громадських організацій, активісти та активістки, які залучені у процеси впровадження інклюзії. Тут ми зібрали для вас основні ідеї та цитати зустрічей фестивалю. Це відголоски досвіду, уривки з щоденника життя. Більш розширено тези обговорення під час фестивалю будуть зібрані в окрему публікацію, що вийде на початку 2023 року.

Проблема: важливість підтримки зв’язку в ситуації війни. Для більшого занурення, додаємо кілька цитат:

  • «Зараз погано відчуваються зв’язки між усіма «своїми». Ми не встигаємо вслідкувати, хто чим займається, – Марія Ясеновська, президентка Харківської Обласної Фундації «Громадська Альтернатива», — Війна рано чи пізно закінчиться, і буде добре, якщо ми будемо мати спільне бачення як рухатись далі, в тому числі і зараз».
  • «Часто у нас не вдається відрефлексувати те, що ми зробили, а через це не наступає усвідомлення досвіду. Можливо, зараз якраз ті виклики, що є, надають нам шанс усвідомити зроблене, аби рухатись далі», — Олена Зіненко, медіадослідниця, координаторка проєктів Харківської Обласної Фундації «Громадська Альтернатива».
  • «Ми – проєкт, який знаходиться в Берліні, але завдяки нашим партнерам, що знаходяться і в Україні, і в Грузії. І нас дуже тішить що навіть в такому важкому році ми співпрацюємо з партнерами в Україні», — Наталія Звягінцева, представниця INKultur.
  • «Ця проблема в комунікації була помітна в перші дні повномасштабного вторгнення, коли ми всі ще пересувались. Думаю, що карантин нас підготував, і все що ми робили до того нас підготувало. Я відчуваю силу від того, що ми до того спілкувались і зараз можемо підтримувати зв’язок», – Олена Зіненко, координаторка проєктів Харківської Обласної Фундації «Громадська Альтернатива».

Фестиваль «ІнклюзіON:2022. Поза кордонами» організований Харківською обласною фундацією «Громадська альтернатива» за підтримки Фонду Фрідріха Еберта в Україні та включає інклюзивні події-супутники, що реалізуються в партнерстві з громадськими організаціями.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова