Інклюзія як шанс для відновлення фізичного та психологічного - Накипіло
Події

Інклюзія як шанс для відновлення фізичного та психологічного

  • Катерина Кормілець, Олена Зіненко
  • Marcus Aurelius
  • 20 грудня 2022

У грудні відбувся фестиваль «ІнклюзіON: 2022. Поза кордонами». Цьогоріч у фокусі програми: привнесення в Україну європейських досвідів формування та розвитку безбар’єрних просторів. Наскільки інклюзивне європейське культурне середовище? Які закордонні практики ми можемо перейняти в український простір, а чим можемо поділитися з Європою?

Учасниками фестивалю стали представники і представниці культурних та громадських організацій, активісти та активістки, які залучені у процеси впровадження інклюзії.

Зібрали для вас тези зустрічей фестивалю. Усі головні тези будуть зібрані в окрему публікацію, що вийде на початку 2023 року.

Як завжди, фестиваль став опорою для знайомства та розбудови партнерських стосунків між учасниками. Адже кожен з них мав можливість виступити з презентацією своєї роботи та поділитися можливостями для співпраці. Ось кілька цитат, в яких учасники діляться планами та роздумами про майбутнє:

  • «Ми розробили на сайті INKultur інтерактивну базу експертів з інклюзії та доступності. Кожен, хто відчуває, що він є експертом в інклюзії може залишити свої контакти і ми додамо ці контакти в базу. З України у нас, до речі, ще нікого немає, тому запрошуємо», — Наталія Звягінцева, представниця організації INKultur.
  • «Ми будемо відкривати реабілітаційний хаб. Це буде простір для реабілітації людей у ці важкі часи. Ми хочемо зробити цей хаб відкритим і дієвим. І тут нам потрібна ваша допомога, як експертів. Також у нас пропозиція написання спільних проєктів», — Валентина Холодок, представниця Харківського обласного туристичного центру.
  • «На курорті «Бермінводи» перебувало багато людей з Харкова, Чугуєва, Руської Лозової, тобто найгарячіших точок. Усі вони були емоційно виснажені, переживали стрес. Ми вирішили спробувати зацікавити людей, залучити на екскурсії та відволікти від пережитого. Нам пощастило з локацією: Музей історії курорту «Бермінводи» – це місце з історією. Екскурсія складалася з розповіді про здобутки харківського наукового товариства, всесвітньовідомих харківських вчених та лікарів. Завдяки тому, що ми до вторгнення працювали з театральними ініціативами та ДСНС, нам було нескладно організувати спільні проєкти і зараз та відновити психологічний ресурс людей», — Олена Чернуха, викладачка ХДАК, гід-екскурсовод Туристично-інформаційного центру.
  • «Зараз треба замислюватись, яким чином нам створювати інформаційні роз'яснювальні компанії, які виходили б за межі нашої бульбашки. Які дійсно давали б знання там, де вони не є доступними. Тут є багато питань і є багато над чим стратегічно подумати», – Олена Зіненко, координаторка проєктів Харківської Обласної Фундації «Громадська Альтернатива».

Фестиваль «ІнклюзіON:2022. Поза кордонами» організований Харківською обласною фундацією «Громадська альтернатива» за підтримки Фонду Фрідріха Еберта в Україні та включає інклюзивні події-супутники, що реалізуються в партнерстві з громадськими організаціями.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова