2 січня. Цей день в Україні та світі - Накипіло
Події

2 січня. Цей день в Україні та світі

  • Тетяна Ямпольська
  • Анна М’ясникова
  • 2 Січня 2023
today

Другого січня світ відзначає веселі, дотепні та повчальні свята. Наприклад, День наукової фантастики. Свято заснували не навмання, а в день народження славетного автора науково-фантастичної літератури Айзека Азімова. Фантастика — не лише розважальне читання: вона піднімає важливі теми руху еволюції, релігії, політики, екології та проблем виживання. Письменники передбачили багато наукових відкриттів і соціально-політичних змін: скажімо, як високі технології переплітаються з владою велетенських корпорацій. Це не просто химерні вигадки без підґрунтя, часто твори фантастів є пророчим видінням майбутнього світу, вони спонукають роздумувати про майбутнє людства. 

2 січня святкують Всесвітній день інтроверта. Його запровадили у 2011 році з гуманістичною метою: аби поширити відомості, що спосіб життя інтровертів є нормальним. Що цим людям притаманне заглиблення у власні почуття та не комунікувати з людьми навколо. Інтроверти продуктивно працюють наодинці, їхні дії та звички не асоціальні. Інтроверти становлять важливу суспільну меншість. 

Із веселих свят — сьогодні відзначають Котячий Новий рік. Його придумали у США в 2016 році. Ініціатори упевнені: кішки обов'язково повинні мати власний Новий рік, а 2 січня ідеально підходить, адже люди в свята можуть присвятити улюбленцям вільний час. Запропонуйте котичкам нове ліжечко, будиночок або гамак, подаруйте іграшку, пригостіть ласощами). 

А ще 2 січня святкується День мотивації та натхнення. Най на початку року кожен і кожна отримає стимул, щоби рухатися у напрямку заповітної мрії. Іноді всього лише одна фраза може змінити життя і надихнути на звитягу. Вчора полежали — і почнемо рухатися до мрій уже сьогодні!

2 січня 1896 року народився Дзиґа Вертов, визначний авангардист, кінорежисер документального кіно. Він перший використав методику «прихована камера». Його видатна стрічка «Людина з кіноапаратом», знята в 1929 році в Одесі, Києві та Харкові, визнана найвизначнішим документальним фільмом всіх часів, згідно з кінорейтингом BFI. Багато тодішніх відкриттів Вертова сьогодні стали стандартами документалістики. А в 1930 році в Україні Дзиґа Вертов створив перший український і взагалі радянський звуковий кінофільм «Ентузіязм (Симфонія Донбасу)».

Фото: vufku.org

2 січня 1975 року народився Олександр Шовковський, український футболіст, воротар клубу «Динамо» Київ і національної збірної України. «СаШо» — перший в історії воротар, що на чемпіонатах світу не пропустив жодного м'яча в серії післяматчевих пенальті (у 2006 році), і це пам'ятають палкі фанати нашої збірної. А нині легендарний воротар Шовковський — амбасадор важливого проекту «Спортивний фронт». Він упевнений: «Україна, як щит, стоїть перед Європою. Усі мають це розуміти і не мають стояти осторонь», і транслює цю думку на весь світ завдяки своїй спортивній славі.

Фото: 1+1 media

Дива попри війну трапляються: сім історій порятунку

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова