16 лютого. Цей день в Україні та світі - Накипіло
Події

16 лютого. Цей день в Україні та світі

16 лютого в Україні святкують особливе свято — День єднання

Це новий урочистий день, його торік започаткував президент Володимир Зеленський. Головна мета — показати єдність народу, згуртувати українців навколо національної ідеї. Державне свято має посилити консолідацію суспільства, щоби українці були стійкими до інформаційного та пропагандистського впливу на нашу свідомість.

В українців з'явилося нове державне свято — День єднання | Вільне радіо

І українці дійсно за цей рік стали єдиною родиною: вистояли жахливий 2022 рік, воюють, працюють і сподіваються на Перемогу. Ми стійко даємо відсіч окупанту, який посягає на нашу незалежність, суверенітет, території та соборність. У цей день є чудовий привід і надалі демонструвати всьому світу свою згуртованість й непереможність.

Фото: depositphotos

16 лютого у військових журналістів України — професійне свято

Започаткували його у 2018 році. У цей складний час у руках військових журналістів велика сила і потужна зброя: демонструвати правду про війну в Україні. Військові журналісти з перших днів ворожої агресії ведуть репортажі та надають достовірну інформацію з гарячих точок. Саме завдяки їхній мужності та самовідданості світ бачить героїчну оборону українських захисників.

photo 2022 07 12 18 41 25

Гострі матеріали журналістів допомагають ефективно протидіяти пропагандистським атакам росії. Робота ця дуже небезпечна, бо готувати репортажі іноді доводиться навіть під обстрілами. Завдяки ним ми знаємо: чим нині живе військо, як воно реформується, які усуває загрози. Цього дня згадуємо і полеглих журналістів, які з початком збройної агресії рф стали до лав українського війська, аби зупинити окупанта.

Фото: Associated Press

16 лютого 1813 року народився Семен Степанович Гулак-Артемовський, видатний оперний співак і талановитий композитор 

Він був зіркою італійської та імператорської російської оперних сцен, щиро та міцно дружив із Тарасом Шевченком. Водночас із виступами у водевільних і драматичних виставах Гулак-Артемовський сяяв як композитор. Його музика була пройнята духом української народної пісенності, її колоритом і ладовою природою.

db1da0e0e01751fe934e2fb23a95ea52

Це «Українське весілля», «Ніч напередодні Іванова дня», опера «Запорожець за Дунаєм», що мала неймовірний успіх. Це перший твір, з яким українська народна пісня і народний танець вийшли на театральну сцену. Особливості опери — розмовні діалоги, колоритність образів, соковитий народний гумором. Нині «Запорожця за Дунаєм» ставлять в оперних театрах у всьому світі.

Фото: UA History

16 лютого 1877 року народився Микола Макаренко, археолог і мистецтвознавець

Після встановлення комуністичного режиму в Україні він боровся проти знесення культових пам'яток, зокрема Михайлівського Золотоверхого собора в Києві. Протягом життя здійснював археологічні дослідження по Україні та дослідження культових споруд, автор понад 150 наукових розвідок.

Закатована еліта: хто з науковців Полтавщини зазнав політичних репресій у  ХХ ст., ч.2. Микола Макаренко | ЦОДПА

Його переконання щодо необхідності збереження пам’ятників архітектури всесвітнього значення залишилося непохитним. За це Микола Макаренко був репресований. У січні 1938-го його розстріляли.

Ілюстрація: ЦОДПА

16 лютого 1873 року народився В'ячеслав Євгенович Клочковський, військовий герой України та Польщі, контр-адмірал

У часи Визвольних змагань він був командувачем флоту і першим українським підводником, командиром Підводної бригади, яку сам створив перед Першою світовою війною і особисто водив у бойові походи.

Контр-адмірал після перемоги більшовиків емігрував та став біля витоків військово-морських сил Польщі. Та навіть після поразки національної революції в Україні він ніколи не втрачав віри, що національний флот України колись буде створено. 


15 лютого. Цей день в Україні та світі

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова